Mój BIK – stały wgląd w historię kredytową

Stały wgląd w historię kredytową za pomocą smartfona? Nowa aplikacja Mój BIK sprawia, że to możliwe! Teraz kompleksowe źródło informacji na temat własnych finansów możesz mieć zawsze przy sobie.

Na początku stycznia BIK udostępnił aplikację mobilną, która zapewnia stały dostęp do informacji na temat historii kredytowej. Mój BIK to rozwiązanie dla mikrofirm oraz osób mobilnych, które lubią trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o finanse.

Aplikacja umożliwia wygodne kontrolowanie swojej historii kredytowej z poziomu smartfona. Zapewnia także skuteczną ochronę przed wyłudzeniem. To odpowiedź na wymagania klientów, których potrzeby BIK przeanalizował przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek. Instytucja wzięła pod uwagę preferencje Polaków, dla których smartfony pełnią coraz większą rolę w codziennym życiu.

Teraz wachlarz możliwości oferowanych przez te urządzenia mobilne powiększył się o wygodne narzędzie do sprawowania kontroli nad swoimi finansami. Dzięki aplikacji informacje o kredytach i pożyczkach są teraz zawsze pod ręką.

Uruchomiliśmy aplikację Mój BIK, ponieważ chcemy być z naszą ofertą jeszcze bliżej klientów. Coraz więcej osób chce mieć informacje szybko, „tu i teraz”. Aplikacja Mój BIK odpowiada na tę potrzebę. Wystarczy sięgnąć po swój smartfon, by niezależnie od tego, gdzie się jest, kontrolować swoje finanse. Myślę, że aplikacja Mój BIK jest przydatna dla wszystkich osób, które już spłacają swoje kredyty i pożyczki, a jest to 15 milionów Polaków. Oprócz tego nasza aplikacja pomaga chronić się przed wyłudzeniami – tym powinni być zainteresowani wszyscy dorośli Polacy

– mówi Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK.

Niewielkie gabaryty, wielkie możliwości

panel Mój BIK

Główną funkcją aplikacji jest zapewnienie bieżącego dostępu do historii kredytowej. Klient od razu po zalogowaniu widzi wskaźniki, które obrazują aktualny stan jego kredytów. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zapominalskich, którzy mogą szybko skontrolować terminowość spłat lub sumę pozostałą do uregulowania. W aplikacji Mój BIK można sprawdzić również swoją ocenę punktową BIK, czyli tzw. scoring. To właśnie scoringiem często kierują się banki i firmy pożyczkowe przy udzielaniu swoich zobowiązań.

Aplikacja zabezpiecza także swoich posiadaczy przed wyłudzeniami na skradzione dane. Można w niej zastrzec swój dokument tożsamości oraz włączyć Zastrzeżenie Kredytowe. W dodatku z poziomu urządzenia dostępne są Alerty BIK, czyli całodobowe powiadomienia o próbach wyłudzenia czy też wszelkich opóźnieniach w spłacie zobowiązań finansowych.

Pobranie aplikacji przynosi kompleksowe korzyści, podnosi także poziom ochrony smartfona. BIK Protect to bezpłatna funkcja, która sprawdza ustawienia telefonu pod kątem bezpieczeństwa i informuje jego właściciela w przypadku wykrycia wszelkich nieprawidłowości.

Również w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów przy każdorazowym uruchomieniu aplikacji należy wpisać zdefiniowane przez siebie hasło PIN lub skorzystać z biometrii, czyli zweryfikować swoją tożsamość za pomocą twarzy lub palca.

Rozszerzony wariant oferty mobilnej

W przypadku wariantu podstawowego dostęp do Raportu BIK wiąże się z dodatkowymi opłatami przy każdej jego aktualizacji. W ramach wariantu rozszerzonego oferty mobilnej klienci zyskują niemal nielimitowany dostęp do swojego Raportu BIK. Dzięki temu w każdej chwili mogą sprawdzić swoją historię kredytową bez żadnych dodatkowych opłat. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ponieważ aktualny raport daje także możliwość skorzystania z Analizatora Kredytowego. To narzędzie, które szacuje szansę na otrzymanie kredytu w oparciu m.in. o dochody, wydatki oraz właśnie historię kredytową.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password