Paweł Pach został Przewodniczącym KW ZPL

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
Paweł Pach zdjęcie ZPL

Paweł Pach nowym Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (KW ZPL). Został wybrany podczas ostatniego posiedzenia.

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) to organizacja, która skupia wokół siebie 30 podmiotów z branży leasingowej i reprezentuje aż 90 proc. polskiego rynku leasingu. ZPL uczestniczy w przygotowywaniu i opiniowaniu projektów regulacji dotyczących branży leasingowej, utrzymując kontakty z przedstawicielami administracji i parlamentarzystami. Ponadto ZPL angażuje swoje siły w prowadzenie działań wizerunkowych i edukacyjnych na rzecz leasingu jako narzędzia wspierającego rozwój polskiej przedsiębiorczości.

Nowy Przewodniczący KW ZPL

Paweł Pach z branżą finansową związany jest od ponad 20 lat i ma wieloletnie doświadczenie managerskie w obszarze bankowości i leasingu. Od 17 pracuje w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Do tej pory obejmował stanowisko prezesa zarządu PKO Leasing. Pełni także rolę przewodniczącego Rady Nadzorczej Prime Car Management (spółki z Grupy PKO Banku Polskiego).

Teraz został Przewodniczącym KW ZPL. Zastępując tym samym Ewę Łuniewską, która awansowała w strukturach Grupy ING Banku Śląskiego.

U jego boku swoją pracę w Komitecie Wykonawczym ZPL będą̨ kontynuować:

  • Marcin Balicki (prezes Millennium Leasing),
  • Szymon Kamiński (prezes PEKAO Leasing),
  • Rafał Merk (członek zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów),
  • Artur Nowicki (Grupa DBK),
  • Cezary Raczynski (prezes mLeasing),
  • Radosław Woźniak (prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego).

Paweł Pach w obliczu nowych wyzwań

Paweł Pach na czele KW ZPL będzie reprezentował branżę leasingową w kontakcie z instytucjami i partnerami zewnętrznymi na polskim rynku. Będzie również zajmował się dalszą digitalizacją i transformacją statutową Związku Polskiego Leasingu. W jego gestii leży także nadzorowanie statystyki i komunikacji organizacji.

2020 rok przyniósł wiele wyzwań dla całego rynku finansowego. Oczywiście minął on pod znakiem pandemii Covid-19, jednak dla branży leasingowej był to intensywny czas wdrażania nowych rozwiązań produktowych, cyfryzacji usług oraz digitalizacji procesów. Przed Komitetem Wykonawczym ZPL etap intensywnej pracy na rzecz wdrażania wspólnych działań, które przyczynią się do rozwoju naszych usług. Zadaniem Komitetu jest realizowanie nadrzędnych dla organizacji celów wspierających wszystkie firmy leasingowe w Polsce

– powiedział Paweł Pach, nowo wybrany Przewodniczący KW ZPL.

Podobne wpisy