Już 25 marca 2021 r. odbędzie się IX Kongres Regulacji Prawnych. To kolejna edycja wydarzenia poświęconego uwarunkowaniom prawnym, które regulują działalność polskiego sektora zarządzania wierzytelnościami. W tym roku spotkanie odbędzie się online.
Na polskim rynku coraz częściej można usłyszeć o projektach zmian w przepisach, na których opiera się proces dochodzenia roszczeń przez wierzycieli. Pojawiają się także nowe postulaty dotyczące tego, jak ta procedura powinien wyglądać.
By ułatwić adaptację do nowych warunków legislacyjnych, ZPF każdego roku organizuje Kongres Regulacji Prawnych. To wydarzenie w całości poświęcone uwarunkowaniom prawnym obszaru zarządzania wierzytelnościami.
Dlaczego warto tam być?
W czasie Kongresu omawiane są najistotniejsze zmiany prawne i postulaty legislacyjne, które swoim zasięgiem obejmują szeroko pojęty sektor zarządzania wierzytelnościami.
Podczas tegorocznego wydarzenia zgromadzeni specjaliści na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia spróbują dokonać oceny tych zmian. Będą również dyskutować o możliwym wpływie tych zmian na działania wierzycieli i całą procedurę dochodzenia przez nich roszczeń. Eksperci przedstawią ten aspekt nie tylko w ujęciu masowym, ale także w ujęciu indywidualnym. Warto również wspomnieć, że uczestnicy Kongresu poznają również szanse i zagrożenia, które wiążą się z wprowadzaniem zmian legislacyjnych.
IX Kongres Regulacji Prawnych to wydarzenie dla:
- przedstawicieli departamentów prawnych,
- przedstawicieli firm windykacyjnych,
- osób zajmujących się restrukturyzacją,
- przedstawicieli banków oraz innych podmiotów, które działają na rynku usług prawnych lub finansowych (np. wierzycieli pierwotnych oraz wtórnych, a także komorników).