Będzie łatwiej o kredyt firmowy w Nest Banku

Nest Bank ułatwia proces wnioskowania o kredyt. Teraz klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą będą mogli szybciej i wygodniej ubiegać się o kredyt firmowy w Nest Banku. Wszystko to dzięki nowej usłudze dostępu do informacji o rachunku (tzw. AIS).

Wdrożenie nowego rozwiązania zdejmuje z przedsiębiorców konieczność dostarczenia szeregu dokumentów w momencie wnioskowania o kredyt firmowy w Nest Banku. Do otrzymania ostatecznej decyzji kredytowej wystarczy tylko zalogować się na swoje konto firmowe w innym banku. Dzięki pośrednictwu licencjonowanego przez KNF Blue Media wszelkie niezbędne informacje zostaną błyskawicznie przekazane do Nest Banku.

Kredyt firmowy w Nest Banku tylko stacjonarnie?

W tej chwili klienci biznesowi, którzy ubiegają się o kredyt firmowy w Nest Banku, mogą otrzymać zdalnie jedynie decyzję kredytową. Umowę muszą zatem podpisać stacjonarnie. Można tego dokonać zarówno w oddziale banku, jak również przez mobilnego doradcę. Już w II kwartale 2021 roku Nest Bank udostępni jednak możliwość potwierdzenia swojej tożsamości całkowicie online. Usługa ta również zostanie wprowadzona przy pomocy Blue Media.

W Blue Media od niemal 20 lat świadczymy usługi weryfikacyjne i autoryzacyjne dla banków, firm pożyczkowych, masowych wystawców faktur i sklepów internetowych. Obecnie prężnie rozwijamy usługi związane z weryfikacją klienta w oparciu o dostęp do informacji o rachunku bankowym (tzw. AIS). Dzięki zdalnemu dostępowi do informacji z rachunków bankowych można znacznie szybciej zweryfikować dane klientów i przyspieszyć proces np. rozpatrywania wniosku kredytowego

– mówi Michał Stoltman, Business Development Manager w Blue Media.

Otwarta bankowość, nowe możliwości

Usługa wprowadzona przez Nest Bank działa w oparciu o możliwości płynące z otwartej bankowości. Możliwość wdrożenia AIS (Account Information Service) związana jest z wprowadzeniem unijnej dyrektywy PSD2. To właśnie dzięki niej klienci zyskali możliwość wygodnej weryfikacji własnej tożsamości i sytuacji finansowej w różnych instytucjach. Wynika ona z możliwości pozyskiwania informacji z rachunków bankowych przez podmioty, które posiadają specjalną licencję. To właśnie dzięki takiej licencji Blue Media ma wgląd w informacje o rachunku konkretnych klientów oraz posiada możliwość inicjowania za nich płatności.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password