Podsumowanie kwartału Aion Banku

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
aion bank

Ponad 20 tys. klientów i miliard złotych zgromadzonych depozytów w ciągu trzech miesięcy. Podsumowanie kwartału Aion Banku wykazało, że pierwszy w pełni cyfrowy bank cieszy się dużym zainteresowaniem na polskim rynku.

Aion Bank zadebiutował na polskim rynku w sierpniu, zostając tym samym pierwszą w pełni cyfrową instytucją w naszym kraju. Choć fakt ten mógł budzić mieszane uczucia wśród konsumentów, którzy przyzwyczajeni są do możliwości odwiedzenia placówek bankowych, szybko okazało się, że Aion Bank podbił serca Polaków.

Podsumowanie kwartału Aion Banku dowodzi, że Polacy z zaufaniem podchodzą do cyfrowych usług. Świadczy o tym fakt, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy działalności bank zdobył ponad 20 tys. klientów. Powierzyli mu oni ponad miliard złotych w wysoko oprocentowanych kontach oszczędnościowych.

Ogromne zaufanie, jakim Polacy obdarzyli cyfrowy bank, a także duże zainteresowanie jego ofertą jest związane z jej atrakcyjnością. Aion Bank zaoferował polskim konsumentom ofertę oszczędnościową i inwestycyjną, która pozostawiła daleko w tyle tradycyjną bankowość. Spowodowało to duży zwrot w kierunku cyfrowej instytucji, zwłaszcza w obliczu ogromnej presji inflacyjnej, z którą dziś borykają się Polacy.

Nasze wyniki pokazują, że Polacy nie tylko aktywnie poszukują sposobu do walki z rosnącą inflacją, ale również potwierdzają, że jesteśmy narodem otwartym na technologie i nowe rozwiązania w finansach. Oferta Aion Banku skutecznie uzupełnia tradycyjne produkty bankowe. Jednak to, co cieszy nas najbardziej, to zaufanie jakim obdarzyli nas klienci. Korzystając z wysokiego oprocentowania, na rachunkach oszczędnościowych zdeponowali w sumie miliard złotych

– mówi Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

Podsumowanie kwartału Aion Banku wykazało również, że Polacy coraz częściej decydują się na mobilne inwestowanie. Tymczasem bank zapewnia wygodny dostęp do zdywersyfikowanych portfeli, które swoim zasięgiem obejmują globalne rynki.

Ponadto nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za:

  • zarządzanie portfelem,
  • kupno i sprzedaż funduszy.

Inwestorzy mogą rozpocząć lokowanie kapitału na platformie już od 20 euro. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że wszelkie wymiany walut odbywają się po kursie międzybankowym, czyli tym najkorzystniejszym z punktu widzenia klienta.

Usługa Aion Globalne Inwestycje cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza w gronie mężczyzn około 40. roku życia. To aż jedna trzecia wszystkich inwestorów na platformie. Mężczyźni w tym wieku nie tylko inwestują najchętniej, lecz dysponują także większymi zasobami niż inni. Średnia wartość portfela inwestycyjnego w Aion Banku osób w przedziale wiekowym od 40 do 49 lat jest aż o dwa razy większa niż przeciętna wartość portfela inwestycyjnego klienta Aion Banku.

Promocja dla nowych klientów

Wszyscy ci, którzy za sprawą Aion Banku chcą ochronić swoje oszczędności przed inflacją, mogą teraz skorzystać z atrakcyjnej promocji. Bank oferuje bonus w wysokości 50 zł dla osób ubiegających się o bezpłatne konto osobiste w planie Light. Aby skorzystać z oferty, przy wyborze planu należy wpisać kod promocyjny BONUS50. Konieczne jest także wpłacenie co najmniej 200 złotych na konto oszczędnościowe i przechowywanie na nim tych środków przez co najmniej 30 dni. Ostatnim warunkiem jest wykonanie co najmniej jednej transakcji za pomocą karty płatniczej (wirtualnej albo tradycyjnej). Klient ma na to miesiąc od dnia założenia konta.

Podobne wpisy