Millennium Bank Hipoteczny z zezwoleniem na działalność

20 maja 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydała zezwolenie na rozpoczęcie działalności operacyjnej nowego banku hipotecznego. Dzięki temu w Warszawie powstanie Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Komisja Nadzoru Finansowego wydała zezwolenie, dzięki któremu na polskim rynku finansowym pojawi się nowa instytucja. Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna wzmocni pozycję całej Grupy. Zapewni jej także możliwość finansowania aktywów za pomocą listów zastawnych.

Jestem bardzo zadowolona z zakończenia procesu tworzenia banku hipotecznego. Dzięki rozpoczęciu jego działalności jako Grupa uzyskamy dostęp do finansowania aktywów za pomocą listów zastawnych. Pozwoli to na dywersyfikację struktury finansowania dla kredytów hipotecznych nabytych od Banku Millennium

– powiedziała Agata Chrzanowska, Prezes Millennium Banku Hipotecznego.

Millennium Bank Hipoteczny wzmocni popularny bank

Bank Millennium realizuje swoją strategię, która stawia nacisk na rozwój obszaru akcji kredytowej. Już pierwszy kwartał 2021 r. przyniósł ogromny sukces na tym polu. Bank odnotował rekord w zakresie wypłat kredytów hipotecznych. Kwota zobowiązań przekroczyła 2,2 mld zł, co oznacza aż 64 proc. wzrost w skali roku. Równocześnie to 14,6 proc. udział nowych umów w rynku.

Dalszy rozwój tej sfery będzie możliwy dzięki zmianie struktury finansowania, do której przyczyni się rozpoczęcie działalności operacyjnej Millennium Bank Hipoteczny. W skład jego zarządu weszło wielu doświadczonych pracowników banku.

Są to:

  • Agata Chrzanowska – Prezes Zarządu,
  • Adam Berent – Członek Zarządu ds. Ryzyka,
  • Artur Kulesza – Członek Zarządu ds. Finansów, Operacji i IT.

Planując utrzymać silną pozycję w sprzedaży kredytów hipotecznych i dwucyfrowy udział w rynku, powołaliśmy do życia Bank Hipoteczny, który pozwoli sfinansować akcję kredytową na korzystnych warunkach. Zgoda KNF na start Millennium Banku Hipotecznego pokazuje, że Grupa Millennium cieszy się niesłabnącym zaufaniem regulatora rynku, potwierdzającym stabilność, dobrą kondycję biznesową i finansową Grupy

– mówi Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password