Dobromaty w słusznej sprawie

Historia obrotu gotówkowego w Polsce z użyciem maszyn płatniczych, dla mnie osobiście to pierwszy praktyczny przykład fintechu. Potem powstały wpłatomaty. W ostatnim czasie zaś, we Wrocławiu stanęły dwa dobromaty! Jak nazywają go sami pomysłodawcy – maszyny do czynienia dobra.

Dobromaty działają na zasadzie podobnej do automatów z kawą czy słodyczami. Należy wybrać żądaną kwotę w wysokości 5,10,20 czy 50 zł, a następnie zbliżyć kartę płatniczą. W ten sposób zasilamy konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Dobromaty pomagają

W dobie pandemii maszyny mogą być idealną odpowiedzią na brak możliwości organizacji różnego rodzaju eventów, podczas to których fundacje zawsze mają możliwość prowadzenia kwest.

Oczywiście pozwalają również bez angażowania większych sił czy środków na aktywne pozyskiwanie środków tak bardzo potrzebnych wszystkim podopiecznym Fundacji, czyli dzieciom chorym na raka.

Obecnie jeden z Dobromatów stoi w Centrum Handlowym Borek we Wrocławiu. Mobilność drugiego urządzenia daje ogromne szanse na wykorzystanie go np. w biurowcach, eventach czy wszelkiego typu miejscach, kto tylko będzie chciał go „zaprosić do siebie”.

Pomysłodawcą i wykonawcą Dobromatów jest Robert Marciniak z Dobromaty.pl .

Widzisz pomysł na wykorzystanie Dobromatu u siebie? Skontaktuj się z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password