Dobromaty w słusznej sprawie

Historia obrotu gotówkowego w Polsce z użyciem maszyn płatniczych, dla mnie osobiście to pierwszy praktyczny przykład fintechu. Potem powstały wpłatomaty. W ostatnim czasie zaś, we Wrocławiu stanęły dwa dobromaty! Jak nazywają go sami pomysłodawcy – maszyny do czynienia dobra.

Dobromaty działają na zasadzie podobnej do automatów z kawą czy słodyczami. Należy wybrać żądaną kwotę w wysokości 5,10,20 czy 50 zł, a następnie zbliżyć kartę płatniczą. W ten sposób zasilamy konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Dobromaty pomagają

W dobie pandemii maszyny mogą być idealną odpowiedzią na brak możliwości organizacji różnego rodzaju eventów, podczas to których fundacje zawsze mają możliwość prowadzenia kwest.

Oczywiście pozwalają również bez angażowania większych sił czy środków na aktywne pozyskiwanie środków tak bardzo potrzebnych wszystkim podopiecznym Fundacji, czyli dzieciom chorym na raka.

Obecnie jeden z Dobromatów stoi w Centrum Handlowym Borek we Wrocławiu. Mobilność drugiego urządzenia daje ogromne szanse na wykorzystanie go np. w biurowcach, eventach czy wszelkiego typu miejscach, kto tylko będzie chciał go “zaprosić do siebie”.

Pomysłodawcą i wykonawcą Dobromatów jest Robert Marciniak z Dobromaty.pl .

Widzisz pomysł na wykorzystanie Dobromatu u siebie? Skontaktuj się z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

 

Rafał Tomkowicz173 Posts

Od początku lat 2000-2001 zdobywał swoje doświadczenie z finansami, na przemiennie kierując zespołami sprzedaży (Invest Bank, Provident, Credit Agricole) oraz koordynując działania firm zarządzających wierzytelnościami. Po kilkunastu latach pracy postanowił postawić bardziej na swoim i zaczął swoją przygodę z własnymi projektami. Od 2012 roku z dobrym skutkiem udało mi się stworzyć kilka znaczących marek na rynku pośrednictwa internetowego w zakresie finansów osobistych jak również firmowych. Redaktor prowadzący serwis blizejbiznesu.pl - portal tematyczny poświęcony przedsiębiorczości. Był twórcą serwisu bankingmagazine.pl. Autor wielu publikacji dotyczących finansów osobistych. Na co dzień przedsiębiorca prowadzący spółkę Sfera Finansów, w ramach której tworzy i wydaje serwisy internetowe oraz organizator eventów tematycznych skierowanych do rynku finansowego. Prowadzący uroczyste Gale branżowe oraz konferansjer podczas kongresów finansowych.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password