Automatyczne płatności na autostradzie dla posiadaczy kart LOTOS Biznes

Posiadacze kart LOTOS Biznes od niedawna mogą poruszać się po autostradzie A1 bez zatrzymywania się na bramkach. Karty zostały włączone do automatycznej metody płatności AmberGO.

Spółka LOTOS Paliwa jako pierwsza w Polsce dołączyła swoje karty flotowe do AmberGO. Dzięki temu już od 11 lutego posiadacze kart LOTOS Biznes mogą podróżować po autostradzie A1 bez zatrzymywania się na bramkach. Wystarczy jedynie nieco zwolnić, aby kamery miały szansę odczytać numery tablic rejestracyjnych. Po rozpoznaniu zarejestrowanego pojazdu, system włączy zielone światło i szlaban się uniesie.

Cieszymy się, że jako pierwsza firma paliwowa w Polsce udostępniliśmy możliwość automatycznej płatności za przejazd odcinkiem Autostrady A1, co pozwoli zaoszczędzić czas i uporządkuje rozliczenia w firmach. Ta usługa to wsparcie codziennej działalności naszych klientów. Nieustannie udoskonalamy ofertę LOTOS Biznes, wprowadzając kolejne udogodnienia dla naszych odbiorców

– mówi Sebastian Bojemski, wiceprezes Zarządu LOTOS Paliwa.

Warto podkreślić, że Autopay i AmberGO swoim zasięgiem obejmują już cały odcinek A1 od Gdańska do Torunia. Za przejazd tą trasą opłata jest pobierana automatycznie tuż po zjeździe z autostrady.

Pracujemy nad dalszą rozbudową systemu AmberGO. Możliwość włączenia kart flotowych do automatycznych płatności była jednym z jej głównych elementów, a także jednym z pytań najczęściej zadawanych nam przez użytkowników autostrady A1. Dlatego bardzo cieszy nas, że LOTOS, jako pierwszy operator kart flotowych wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom i dzięki współpracy z LOTOSEM oraz Autopay, system AmberGO będzie obsługiwać karty flotowe LOTOS Biznes

– wyjaśnia Wojciech Mąkinia, wiceprezes Zarządu Gdańsk Transport Company S.A., będącej koncesjonariuszem autostrady A1.

Jak skorzystać z automatycznych płatności z LOTOS Biznes?

Kierowcy korzystający z kart LOTOS Biznes mogą aktywować usługę automatycznych płatności poprzez zgłoszenie do swojego opiekuna biznesowego chęci skorzystania z takiej opcji. To właśnie opiekun dopełnia wszystkich formalności związanych z uruchomieniem usługi.

Klientowi pozostaje już tylko zalogowanie się na swoje konto w portalu internetowym LOTOS Biznes. Musi tam zgłosić pojazdy, które chce objąć usługą automatycznej płatności AmberGo z wykorzystaniem aplikacji Autopay. Te samochody będą poruszać się po autostradzie bez zatrzymywania się na bramkach.

Szybkość i wygoda kluczem do serc Polaków

Automatyczne płatności na autostradach cieszą się wśród konsumentów coraz większym zainteresowaniem. Już ponad 25 proc. wszystkich transakcji na bramkach jest realizowanych z wykorzystaniem tej technologii.

W tej chwili system płatności AmberGO dostępny jest na wszystkich bramkach autostrady A1. Niektóre z nich przeznaczone są wyłącznie dla użytkowników AmberGO. Można je rozpoznać po charakterystycznym oznaczeniu – na każdej widnieje symbol kamery.

Do tej pory większość użytkowników Autopay stanowili klienci indywidualni, jednak liczba klientów biznesowych, korzystających z naszej usługi, stale rośnie. Cieszymy się na współpracę z programem flotowym LOTOSU, bo bardziej otwiera nas to na kierowców, realizujących podróże służbowe. W wielu firmach liczy się każda złotówka, litr paliwa i minuta jazdy. Dlatego te kilkadziesiąt sekund, zaoszczędzonych na każdej autostradowej bramce, przyniesie w skali roku bardzo konkretne oszczędności

– dodaje Miłosz Kurzawski, zarządzający Autopay Mobility.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password