Rachunek firmowy w Alior Banku – opinie o koncie

iKonto Biznes to produkt finansowy przygotowany z myślą o przedsiębiorcach, którzy cenią sobie szybkie i wygodne rozwiązania. Rachunek docenią zwłaszcza właściciele małych i średnich przedsiębiorstw ze względu na jego niską cenę i atrakcyjne warunki.

Dlaczego konto w Alior Banku?

Alior Bank postanowił niedawno odświeżyć swoją ofertę dla firm i wprowadził iKonto Biznes. Rachunek stanowi ciekawą propozycję dla przedsiębiorców poszukujących niedrogiego i prostego w obsłudze konta. iKonto Biznes to rachunek przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących firmę w formie indywidualnej działalności gospodarczej. Konto może otworzyć wyłącznie nowy klient biznesowy Alior Banku.

iKonto Biznes można otworzyć online, bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności. Ze względu niewielkie koszty związane z prowadzeniem rachunku stanowi ono interesującą alternatywę dla kont firmowych funkcjonujących obecnie na rynku. Przy umiarkowanej aktywności prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty jest całkowicie bezpłatne. W ramach rachunku klienci zyskują również dostęp do atrakcyjnie oprocentowanego konta lokacyjnego. Dodatkowo konto objęte jest promocją, dzięki której w ciągu roku można zyskać premię w wysokości aż 1500 zł.

iKonto Biznes – warunki i formalności

iKonto Biznes zostało przeznaczone dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze rachunku firmowego w Alior Banku. Prowadzenie tego konta jest całkowicie bezpłatne, jeśli zrobimy to w okresie trwania promocji „1500 zł dla firm”, czyli od 29 czerwca do odwołania promocji przez bank. Całkowicie bezpłatne jest również otwarcie konta, wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego.

Do dyspozycji właściciela rachunku zostaje oddana karta płatnicza. Jej wydanie i użytkowanie jest zupełnie bezpłatne, jeśli z jej użyciem wykonamy 4 płatności miesięcznie na dowolną kwotę. Klienci Alior Banku mogą także liczyć na udogodnienie w postaci bezpłatnego korzystania z bankomatów Alior Banku, a także możliwości 5 darmowych wypłat w miesiącu z pozostałych bankomatów krajowych. Przedsiębiorca może także za darmo wpłacać pieniądze we wpłatomatach sieci PlanetCash – bezpłatne jest 5 pierwszych wpłat w miesiącu.

Promocja „1500 zł dla firm” dla nowych posiadaczy iKonta Biznes

Każdy nowy posiadacz iKonta Biznes w Alior Banku może zyskać od banku aż 1500 zł premii. Aby otrzymać pieniądze, należy otworzyć firmowe iKonto Biznes i spełnić wybrane przez bank warunki. Za regularne dokonywanie płatności bank wypłaca premię w wysokości 125 zł w każdym miesiącu. Czas trwania promocji to 12 miesięcy, więc przedsiębiorca może uzyskać w ten sposób nawet 1500 zł na dowolny cel.

Jak założyć iKonto Biznes?

Samo otwarcie konta to bezpłatna procedura, która zajmuje zaledwie kilka minut. Rozpoczyna ją złożenie wniosku online dla nowych klientów biznesowych Alior Banku, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Po złożeniu wniosku należy konto aktywować. Można tego dokonać na kilka różnych sposobów – przelewem online z rachunku osobistego bądź za pośrednictwem kuriera, który dostarczy nam potrzebne dokumenty na adres siedziby firmy bądź jej adres korespondencyjny. Wówczas należy już tylko aktywować dostęp do bankowości internetowej, ustawić własne limity przelewów i można rozpocząć korzystanie z konta.

Opinie Alior Bank

Poniżej w komentarzach możesz dzielić się swoimi opiniami, które pomogą innym użytkownikom sieci w zasięganiu informacji dotyczących działalności Alior Banku w praktyce.

20 komentarzy

 • M_kotkowska Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:10

  Polecam:)usługi na na wysokim poziomie… troszkę martwi mnie wzrost opłat za konto…i częste przerwy serwisowe…generalnie konto fajne,można doglądać lokat, środków i infolinia dostępna a ludzie kompetentni…ostatnio miałam problem,zmieniając numer telefonu zapomniałam powiadomić o tym banku….na infolinii dostałam instrukcje od ręki…a w placówce było bardzo miło…minusem są dziwne sesje tzn brak trzeciej, co oznacza,że bank pieniądze przetrzymuje…Generalnie Alior stara się dbać o klienta, bardzo jestem zadowolona z opcji drugiego konta dla mojego dziecka…chociaż nie ma 13 lat Alior ma opcje dla klientów, tzn dziecko młodsze nie ma dostępu, ale już może mieć konto imienne, rodzic jest pełnomocnikiem…fajna opcja:)pozdrawiam

 • makaras Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:11

  konto oraz kartę kredytową mam w tym banku odkąd tylko istnieją w Polsce. naprawdę nigdy nie miałem problemu z żadną reklamacją bądź wyjaśnieniem jakiejś niedogodności. szczerze polecam ten bank wszystkim, którzy mają dosyć niekompetencji w wydaniu doradców reprezentujących ich banki

 • makaras Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:11

  konto oraz kartę kredytową mam w tym banku odkąd tylko istnieją w Polsce. naprawdę nigdy nie miałem problemu z żadną reklamacją bądź wyjaśnieniem jakiejś niedogodności. szczerze polecam ten bank wszystkim, którzy mają dosyć niekompetencji w wydaniu doradców reprezentujących ich banki

 • miklas Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:12

  na początku była „wyższa kultura bankowości”. było dobrze, fajnie, bank naprawdę wyróżniał sie na tle konkurencji. Dystyngowane meloniki, to wszystko tworzyło klimat banku. Dziś coraz częsciej przypomina to pozyskanie jak największej ilości klientów, którym daje się kredyt ponad wszystko, aby tylko rachunek zysków zgadzał się dla banku. jak tak dalej pójdzie, to Alior raczej niczym nie będzie różnił się od takich marek jak Lukas czy AIG, po prostu pogotowie pożyczkowe.

 • miklus Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:13

  konto, kartę i biuro maklerskie – z wszystkich tych usług korzystam właśnie w tym banku. Rewelacja, duże zadowolenie. Mało jest tego typu nowoczesnych instytucji bankowych w naszym kraju

 • Grześ Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:14

  Kolego Jarku jak czytam te twoje wypociny to mi się śmiać chce.Liczyłeś że jakikolwiek bank to instytucja charytatywna? – nie wpłaciłeś na czas-Twoja wina i pretensje do sienie. Przeczytaj umowę kredytową, bo nikt tego nie robi, a później jęczenie, łzy, Kruki i inne gó..na. Co do Aliorbanku, mam od początku jak są w PL na początku było chyba taniej, ale i tak jest OK. Tak naprawde mam dylemat pomiędzy Mbankiem a tym. Puki co, jeszcze tu jestem 🙂

 • RObert Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:15

  To najgorszy Bank na Świecie Kultura bajkowości to ich omija szerokim łukiem Po prostu Prostaki i jeszcze raz prostaki Chamstwo, bezduszność i rozczarowanie to Bank ALIOR – jesteś gotowy na porażkę musisz się z nimi związać. Chcesz być traktowany jak Śmieć załóż konto Weź kredyt a na pewno Cię zniszczą Więc uciekaj jak najdalej

 • dzolo Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:15

  Zkuszony oprocentowaniem wkładu załorzyłem w Aliorze lokatę.Gdy przyszedł czas odebrania wkładu z odsedkami nie można było powiadomić banku o tym telefonicznie tylko osobiście ,strata czasu i pieniędzy za dojazd.Konieczność zamawiania swoich pieniędzy na określony dzień pod rygorem kary gdybym ich nie odebrał o czasie.Gadzety,tablety,reklamy jak to mówiła moja babcia ;cała para w gwizdek; ODRADZAM KAŻDEMU!

 • dzolo Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:16

  Mam w aliorze konto od około roku. Nie powiem ten bank ma swoje minusy jak każdy inny (wolne księgowanie i przesyłanie przelewów). Ale jestem zadowolona z obsługi. Jeszcze nigdy nie sprawili mi problemów jak to się działo w innych bankach.

 • olka Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:16

  Konto w tym banku jest nie do polecenia. Wchodzę dziś na konto patrzę a tu -12zł jakim cudem? Konto przypominam otwarłam za 0zł. Karta jeszcze nie aktywowana, żadna transakcja nie została nią zrobiona a konto na minusie. Także infolinia na którą się dzwoni, jest to zwykłe wyciąganie pieniędzy czeka się na to połączenie,czeka i nikt nie odbiera. Nie powinno tak być. Zrezygnuję z tego konta, gdyż w wielu innych bankach będzie ono zapewne lepsze. Zawiodłam się po całości. Jest to moje pierwsze konto jakie w życiu otwarłam, a już żałuję. Naprawdę nie polecam i radzę dwa razy zastanowić się nad otwarciem konta właśnie w tym banku.

 • Krystyna Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:17

  Osobiście zakładałam konto w placówce tego banku. Trafiłam na przesympatyczną panią, która o dziwo nie usiłowała mi wcisnąć dodatkowych produktów lecz skupiła się wyłącznie na moim koncie. Wybrałam konto rozsądne.

 • Mariola MT Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:17

  Mam do załatwienia sprawę w banku i po skontaktowaniu się z panią na infolinii żadnych informacji mi nie udzielono.Zadzwoniłam więc do centrali banku i pani wprowadziła mnie w błąd.Podała mi adres banku Alior w Kielcach -ul.Warszawska 218 D po czym zapewniła mnie trzykrotnie ,że bank jest czynny w soboty od g,10.00-16.00. Mieszkam w Skarżysku i właśnie wróciłam z Kielc. Najpierw naszukałam się tego banku pod podanym adresem, a później udałam się do wszystkich banków Alior mieszczących się w Kielcach. Niestety żaden z nich nie był czynny. Nic nie załatwiłam, straciłam czas, pieniądze i zainteresowanie tym bankiem. A nadto jestem po prostu wściekła! Jak można udzielać takich informacji wprowadzając ludzi w błąd.

 • Negatywna Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:18

  W ubiegłym roku pani z banku Alior zadzwoniła do mnie z informacją o kredycie konsolidacyjnym -3% i zmniejszona rata.To fikcja. Już na wstępie pani z banku zapomniała wydrukować pisma o pobieraniu mnie z konta rat pożyczki? A kto jest winien- oczywiście klient, bo nie pouczył pani z banku o tym…….( nie znam się na bankowości i nie wiedziałam,że trzeba mieć takie pismo).Niestety nie otrzymałam owej zniżki,pomimo dwukrotnej reklamacji.Proszę państwa przy zawieraniu umów kredytowych musicie wiedzieć wszystko na temat bankowości,bo zostaniecie tak potraktowani jak ja.Mało tego po raz wtóry poszłam do banku w Olsztynie przy ul.Wilczyńskiego,zapytać się co dalej mam zrobić?A co usłyszałam krzyk i podniesione głosy wszystkich trzech pań.Wyszłam z banku z niesmakiem a potem trafiłam do szpitala……..Mam 60 lat i zdrowie nienajlepsze, ale nikt nigdy mnie tak nie potraktował.Obecnie jeszcze jestem w tym banku,lecz w najbliższym czasie postaram się zamknąć konto i uciec .Negatywna

 • lolek Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:18

  Nie wiem jak wyglądają kredyty, bo po szczerości trzymam się od nich z daleka jak tylko mogę. Mam wrażenie, że gdzie się ich nei weźmie to i tak człowiek będzie niezadowolony. Zawsze trzeba oddać więcej niż się pożyczyło. Banki na czym muszą zarabiac 😀 Ja mam konto internetowe. Przeszedłem z ING. Kiedyś mieli tam wszystko za darmo, ale teraz bankomaty inne niż ING i chyba Planet Cash są płatne, a żeby nie płacić za kartę 7 zł miesięcznie to trzeba 300 zł wydać kartą. W Aliorze wystarczy 100zł wydać kartą, a jak się nie wyda to tylko 4 zł. Także oferta lepsza.

 • Piotrek Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:18

  W porównaniu z innymi bankami Alior ma bardzo nowoczesne podejście do Klienta. Dużo rzeczy można załatwić szybko i sprawnie, bez czekania długiego czasu w kolejkach. Bankowość elektroniczna działa bez zarzutu. Całkiem niedawno założyłem tam konto i jestem z tego faktu bardzo zadowolony.

 • anna Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:19

  Tragedia !!!!!!!!!!!!! Nikomu nie polecam tego banku WZIĘŁAM KREDYT JESZCZE W mERITUM TERAZ GO PRZEJĄŁ Alior ubezpieczenie kredytu opiewało na kwotę 7800 zł – kredyt na 120 rat. Po spłaceniu całkowitego kredytu po 16 ratach wysłali mi zwrot ubezpieczenia 350 zł. HAHAHAHA, a powinnni około 6000 tysięcy mi oddać , wojuję z nimi od prawie 2 miesięcy i nic , żadnego odzewu napisałam im wezwanie do zapłaty jak to nie poskutkuje idę do sądu. Jak dzwoniłam na ich infolinię to chłoptaś mi powiedział ,że przecież już dostałam zwrot a jak mi się nie podoba to ja osobiście powinnam od ubezpieczyciela się tego zwrotu domagać a nie od nich a ja nie zawierałam umowy na ubezpieczenie z ubezpieczycielem tylko z bankiem TRAGICZNY BANK NIKOMU NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To są totalni ZŁODZIEJE. Za dwa dni opóźnienia w spłacie kredytu wydzwaniali po parę razy dziennie nie dość, że na mój koszt to jeszcze z pogróżkami , że jak nie zapłacę na następny dzień to przyślą do mnie kogoś i naliczą mi karną kwotę. OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA !!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • anna Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:20

  Tragedia !!!!!!!!!!!!! Nikomu nie polecam tego banku WZIĘŁAM KREDYT JESZCZE W mERITUM TERAZ GO PRZEJĄŁ Alior ubezpieczenie kredytu opiewało na kwotę 7800 zł – kredyt na 120 rat. Po spłaceniu całkowitego kredytu po 16 ratach wysłali mi zwrot ubezpieczenia 350 zł. HAHAHAHA, a powinnni około 6000 tysięcy mi oddać , wojuję z nimi od prawie 2 miesięcy i nic , żadnego odzewu napisałam im wezwanie do zapłaty jak to nie poskutkuje idę do sądu. Jak dzwoniłam na ich infolinię to chłoptaś mi powiedział ,że przecież już dostałam zwrot a jak mi się nie podoba to ja osobiście powinnam od ubezpieczyciela się tego zwrotu domagać a nie od nich a ja nie zawierałam umowy na ubezpieczenie z ubezpieczycielem tylko z bankiem TRAGICZNY BANK NIKOMU NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To są totalni ZŁODZIEJE. Za dwa dni opóźnienia w spłacie kredytu wydzwaniali po parę razy dziennie nie dość, że na mój koszt to jeszcze z pogróżkami , że jak nie zapłacę na następny dzień to przyślą do mnie kogoś i naliczą mi karną kwotę. OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA !!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • Jerzy Sz. Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:21

  Witam! W dniu 07-11-2016 roku otworzyłem konto osobiste t.z. Rozsądne, oszczędnościowo-rozliczeniowe w Jastrzębiu Zdroju Al. Józefa Piłsudskiego 25. Pani Katarzyna W. Bankier Klienta, która zajmowała się otwarciem w/w konta. Wyjaśniła, zapoznała i na wszystkie moje zapytania, odpowiedziała wyczerpująco ze zrozumieniem, a co najważniejsze! Podejście do klienta bardzo profesjonalne i wysoka kultura, co bardzo rzadko trafia się na tak wspaniałych Bankierów jakim jest Pani Katarzyna W. W związku z powyższym warto poczekać w kolejce do Pani Katarzyny W., a sami przekonacie się, że się nie myliłem! Sprawcie sami!!! Polecam. Jeszcze nie koniec Wspaniałego Poniedziałku 07-11-2016 roku. zalogowałem się do konta po to by się z nim zapoznać. Kliknąłem w zakładkę ustawienia SMS-ów i natknąłem się na mały problem, więc zatelefonowałem na nr 123707000 i trafiłem na rozmówcę Pana Macieja J., który udzielił mi wyczerpującej informacji o dziwo też w profesjonalnie i też z wysoką kulturą że aż miło było rozmawiać z tym Panem! Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem, że są jeszcze wspaniali ludzie, którzy swoją wiedzą nie tylko wyjaśnią i zachęcą, ale wprowadzą wspaniały nastrój. Panią Katarzynę W. i Pana Macieja J. z całego serca polecam każdemu!!! Pozdrawiam. Jerzy Sz. Żory.

 • Katarzyna Stankiewicz Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:22

  Posiadam w tym banku kredyt konsolidacyjny.Od kilku miesięcy staram się o zmniejszenie rat z powodów prywatnych utrata pracy.Niestety dostaje standardowe pismo o odmowie podpisane przez ta sama osobę z treścią śmieszna.cyt”brak zdolności kredytowej” czy ja ta zdolność ukrywam NIE przecież po to składam wniosek !!!! Żadnego kontaktu a windykacja to tragizm telefony z rożnych kierunkowych polski mówiących że dzwonią z banku ….. i proszą o weryfikacje…….przepraszam komuś podającemu się że w nim pracuje nie będę udzielać informacji szczegółowych i moich danych typu pesel itd.Na emalia to samo standardowy email informacyjny ktoś tam pracuje czy tylko firmy zewnętrzne !!!!.Zero kontaktu telefonicznego i negocjacji porozumienia.

 • oburzony na oburzoną Reply

  29 sierpnia, 2017 to 21:23

  też byłam w BPH i różnica jest kolosalna na korzyść Aliora. A co do opłat to wystarczy czytać tabele i umowy to będziesz wiedzieć za co płacić, jak używać karty i których opłat unikać. Poza tym niektóre oplay można w bardzo prosty sposób obejsc.

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password