Klienci biznesowi Banku Millennium mogą korzystać z cyfrowej wymiany dokumentów

Bank Millennium udostępnił swoim klientom biznesowym możliwość dwustronnej, cyfrowej wymiany dokumentów. Teraz firmy korzystające z Millenetu mogą przesyłać oficjalną korespondencję bezpośrednio do banku z poziomu swojej bankowości elektronicznej. Moduł wymiany dokumentów działa dwustronnie, dzięki czemu również bank może odsyłać klientowi opatrzone komentarzami dokumenty.

Już ponad połowa umów kredytowych, które zawierane są przez klientów biznesowych Banku Millennium, to umowy podpisywane cyfrowo. W tym celu wykorzystywany jest podpis elektroniczny, który cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród firm, jak również wśród klientów indywidualnych.

Poziom digitalizacji umów kredytowych zawieranych w ramach bankowości przedsiębiorstw jest bardzo wysoki, jednak naszym celem jest pełna cyfryzacja kluczowych procesów operacyjnych, w tym procesu kredytowego. Możliwość dwustronnej wymiany dokumentów podpisanych elektronicznie to jeden z etapów zmian. Realizujemy kolejne wdrożenia w tym obszarze, angażując w nie klientów biznesowych, aby na bieżąco śledzić ich zmieniające się oczekiwania i by ich codzienne doświadczenia z naszymi serwisami były na najwyższym poziomie. Dzięki temu nasze rozwiązania są intuicyjne i wspierają obsługę operacyjną po stronie klienta, wpływając na usprawnienie codziennej współpracy z bankiem i na obniżenie kosztów po stronie firmy. Nasi klienci chętnie korzystają z cyfrowych usług

– mówi Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Nowe ułatwienie dla przedsiębiorców

Bank Millennium przygotował nową usługę dla firm. Dzięki niej przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z cyfrowej wymiany dokumentów. Odbywa się ona poprzez serwis internetowy Millenet. Wdrożenie nowego rozwiązania to kolejny krok na drodze do digitalizacji procesów biznesowych.

Wszystkie wprowadzane przez nas usługi cyfrowe są szeroko konsultowane z klientami na etapie projektowania. Niezbędne jest precyzyjne zdefiniowanie ostatecznych potrzeb klientów, wsłuchanie się w ich głos podczas prac nad nowymi rozwiązaniami. Wspólnie przygotowujemy usługi, sięgając w tym celu po najnowsze technologie. Dodatkowo, wymiana dokumentów z przedsiębiorstwami z wykorzystaniem bankowości elektronicznej pozwoliła wejść na nowy, jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa

– mówi Antonio Pinto, Członek Zarządu Banku Millennium.

Moduł wymiany dokumentów dzieli je na trzy rodzaje:

  • wymagające podpisu obu stron (np. umowy),
  • wymagające wyłącznie podpisu klienta (np. oświadczenia oraz różnego rodzaju zgody),
  • niewymagające podpisu (np. regulaminy).

W zależności od tego, jaki rodzaj dokumentów trafi do obiegu, moduł Millenetu automatycznie się do niego dostosuje. Oznacza to, że dostępne będą wyłącznie te akcje, które są możliwe dla danego typu dokumentu. Dzięki temu narzędzie jest niezwykle przyjemne i proste w obsłudze.

Moduł wymiany dokumentów w praktyce

Moduł wymiany dokumentów zapewnia możliwość dwustronnego przesyłania dokumentów – oznacza to, że mogą być one przesyłane zarówno przez bank, jak i przez firmę. Każda strona tego procesu ma możliwość dodawania własnych komentarzy, negocjowania poszczególnych zapisów oraz odrzucania lub zatwierdzania całych dokumentów. Klientom moduł zapewnia możliwość przekazywania dokumentów opatrzonych podpisem kwalifikowanym. Z kolei dokumenty wysyłane przez bank opatrzone są bankową pieczęcią elektroniczną. Natychmiast po przekazaniu jakichkolwiek dokumentów przez bank klient otrzymuje na ten temat informację w formie SMS-a.

Dla przedsiębiorców istotny może okazać się fakt, że dokumenty zamieszczone w serwisie zawsze pozostają w tym samym miejscu. Oznacza to, że dostęp do niego mają wszelkie osoby w firmie, które zostały upoważnione do obsługi modułu. Równocześnie mają one także wgląd we wszelką prowadzoną korespondencję oraz historię przekazywanych plików.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password