Nowe biuro Millennium Banku we Wrocławiu

Choć pandemia pokrzyżowała plany rozwoju wielu przedsiębiorstw, wrocławski rynek biurowy wcale nie zwalnia tempa. Nowe biuro Millennium Banku wkrótce pojawi się we Wrocławiu.

Rynek biurowy stolicy Dolnego Śląska cały czas wykazuje dużą aktywność. Doskonały przykład najnowszych działań stanowi zmiana lokalizacji siedziby jednego popularnych banków. Chodzi tu o przeniesienie placówki Millennium Banku do kompleksu biurowego City Forum, który zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta.

City Forum – nowoczesny kompleks biurowy

Nowe biuro Millennium Banku przeniesione zostanie do budynku City 2 zrealizowanego przez Archicom kompleksu biurowego City Forum. Kompleks ten składa się z dwóch nowoczesnych budynków (City 1 oraz City 2). Pierwszy budynek został oddany do użytku w 2019 r., a w tej chwili jest już w całości wynajęty. Natomiast drugi budynek został oddany do użytku w ubiegłym roku.

Łączna powierzchnia City Forum wynosi 24 tys. mkw. Nowe biuro Millennium Banku zajmie ponad 3,8 tys. mkw. Do autów kompleksu biurowego należy wewnętrzny dziedziniec, który odgrodzony jest od głównej ulicy wysoką na 6 pięter szklaną przegrodą.

Wygodnie i ekologicznie

Jednym z ważnych czynników przy podjęciu decyzji o wyborze miejsca był duży plan piętra, umożliwiający sprawną komunikację oraz odpowiednie zaplanowanie wygodnych miejsc pracy dla pracowników. Nie bez znaczenia było również to, że budynek ma wiele energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań

– mówi Weronika Paksoy z Wydziału Nieruchomości w Banku Millennium.

Bank Millenium do swojej nowej lokalizacji przeniesie się na przełomie 2021 oraz 2022 r. Nowe biuro położone jest w sąsiedztwie Placu Dominikańskiego. Leży w okolicy Fosy Miejskiej oraz zielonych terenów okalających rzeki Odrę i Oławę, a także w pobliżu siedzib Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się przystanek tramwajowy oraz autobusowy.

Świetnie skomunikowana lokalizacja, dzięki której łatwo dojechać do biura tramwajem i autobusem oraz ekologiczne rozwiązania pozwalające oszczędzać energię w całym budynku, przyciągają nowych najemców. Doceniają oni komfort użytkowania oraz elastyczność przestrzeni, którą mogą w dowolny sposób konfigurować. Coraz częściej zwracają również uwagę na bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie

– podkreśla Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A.

Doskonała lokalizacja i energooszczędne rozwiązania to nie jedyne zalety, jakie zapewnia nowoczesny kompleks biurowy. Przy realizacji inwestycji Archicom S.A.postawił bowiem na wprowadzenie ulepszeń, które poprawią komfort pracowników.

System uchylnych okien zastosowanych w City 2 zapewnia dostęp do świeżego powietrza. Pracownicy mogą też spędzać czas na zewnętrznym patio, usytuowanym między budynkami, które jest zielonym miejscem na chwile wypoczynku. Entuzjaści dojazdu do pracy jednośladem mogą skorzystać z licznych ścieżek rowerowych w pobliżu, a w samym budynku z szatni, natrysków i rowerowni. Na parterze i poziomie -1 użytkownicy mają do dyspozycji 144 miejsca parkingowe

– mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A.

Bank Millennium zamierza w pełni wykorzystać możliwości, jakie zapewnia nowa lokalizacja. Instytucja planuje dokonać szeregu dużych inwestycji w rozwój swojego call center. W planach jest m.in. zakup najnowocześniejszych rozwiązań akustycznych oraz wyposażenie wszystkich stanowisk pracy w nowe meble.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password