Fundusz Czysta3.vc bije rekordy

Jeden z najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej- Czysta3.vc, przekroczył już półmetek i zrealizował ponad połowę ze swoich zaplanowanych inwestycji. W sierpniu 2021 r. z powodzeniem zamknął aż 22 z 42 projektów, a do końca roku zamierza zrealizować jeszcze 8 kolejnych. W dalszym ciągu ma jeszcze ok. 20 mln złotych kapitału, który zamierza przeznaczyć na intratne inwestycje.

Już przeszło połowa z zaplanowanych inwestycji funduszu inwestycyjnego Czysta3.vc została zrealizowana. Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby fundusz miał spowolnić swoje tempo. Wręcz przeciwnie, wydaje się, że z każdą chwilą nabiera jeszcze większej prędkości. Jednocześnie Czysta3.vc stał się funduszem o kapitalizacji 50 mln złotych.

Czysta3.vc realizuje swoje założenia

W 2019 roku fundusz podjął 5 decyzji inwestycyjnych, niedługo później, bo w 2020 r. podwoił ich ilość. W trakcie ośmiu pierwszych miesięcy bieżącego roku włączył pod swoje skrzydła 7 kolejnych startupów. Nie można zaprzeczyć, że plany na 2021 rok wydają się śmiałe i ambitne. Biorąc jednak pod uwagę przeszłość funduszu, mało kto wątpi w to,  że Czysta3.vc dopnie swego i jak zaplanowano, zamknie ten rok z 15 inwestycjami na swoim koncie.

Poprzez swoje działaniami fundusz zapracował sobie na miano jednego z najaktywniejszych podmiotów inwestycyjnych early stage w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Szymon Janiak, współtwórca i jednocześnie Partner Zarządzający Czysta3.vc zdradził, że do 2022 r. w planach są kolejne inwestycje na ponad 20 mln złotych.

Fundusz postawił na INKsearch

W obrębie zainteresowań Czysta3.vc znajdują się głównie młode spółki tzw. Seed capital. Wszystkie startupy znajdujące się w portfolio funduszu posiadają wspólny mianownik, którym jest zarówno software, jak i internet będący podstawową płaszczyzną działania. Jedną z ostatnich inwestycji Czysta3.vc jest startup INKsearch- platforma bookingowa dedykowana studiom tatuażu.

System łączy rozmaitych artystów, salony tatuażu oraz klientów. Na tle konkurencji startup wyróżnia się przede wszystkim tym, że jako pierwszy w Europie wprowadził możliwość wzięcia udziału w wirtualnej konsultacji. Przez pierwsze półrocze 2021 roku z platformy skorzystało około 800 tys. osób, a jak wskazują szacunki, do końca roku INKsearch osiągnie 1,2 mln nowych użytkowników.

Sukces za sukcesem

W zestawieniu spółek, w które zainwestował fundusz Czysta3.vc znajdują się także m.in. Applover, Auroria Diamonds, Cux, Da Vinci Studio, Rating Captain, a także STAFFLY i Sunmetric. Co więcej, na wrzesień zaplanowano zamknięcie jeszcze czterech kolejnych inwestycji. Dzięki autorskiej strategii, przedsięwzięcia funduszu zachowują sektorową spójność, ale przy tym są one również zdywersyfikowane w kontekście modeli biznesowych. Dzięki temu część spółek okazuje się rentowna już od samego początku.

Na koncie funduszu znajduje się już wiele inwestycyjnych sukcesów m.in. exit ze spółki Semoni, która zajmuje się tworzeniem technologii opierającej się na algorytmach sztucznej inteligencji przeznaczonych do analityki nieustrukturyzowanych danych. Jej pełny pakiet udziałów już został sprzedany jednemu z inwestorów branżowych. W czwartym kwartale tego roku ma dojść do kolejnych wyjść, które mają być skupione na spółkach internetowych. W dalszym ciągu dużym zainteresowaniem cieszą się projekty z branż tj. Martech, Fintech, Cloud, Proptech, HRtech czy E-commerce.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password