INTELIGO

Konto Inteligo jest prowadzone przez PKO Bank Polski. Centrum Bankowości Elektronicznej \”Inteligo\” PKO Banku Polskiego odpowiada za obsługę kont Inteligo. Firmą odpowiedzialną za rozwój, badania, dystrybucję i marketing konta Inteligo jest Inteligo Financial Services S.A.

Nazwa: INTELIGOData ustanowienia: 2000-01-01Strona WWW: www.inteligo.plAdres:

ul. Wspólna 47/49 00-684 Warszawa tel. 0 801 121 121 fax. (0-22) 696 55 99

Historia:

Inteligo rozpoczęło działalność operacyjną w dniu 1 maja 2001 roku

Rada Nadzorcza: Zarząd:

Jacek Komaracki Prezes Zarządu Rafał Cytrycki Wiceprezes Zarządu Mirosława Markiewicz Wiceprezes Zarządu

Kapitał zakładowy: Akcjonariusze:

PKO Bank Polski S.A. 100,00%

Ilość placówek: 0

17 komentarzy

 • NIKKILynch20 Reply

  16 września, 2010 to 03:57

  Some time ago, I did need to buy a good car for my firm but I didn't earn enough cash and couldn't buy anything. Thank God my mate adviced to take the loans from banks. So, I acted so and was happy with my collateral loan.

 • Anonim Reply

  31 stycznia, 2011 to 11:56

  Pracowałam na infolinii Inteligo w czasie, kiedy ten Bank powstawał, czyli zdaje się w 2001 roku. Zakładałam pierwsze konta Inteligo pierwszym klientom banku i właśnie od tego momentu również mam w nim swoje konto, jako jedno z pierwszych w ogóle założonych. Mija 10 lat, a ja nie mam żadnych zarzutów. Nigdy nie miałam żadnych kłopotów ze swoim kontem. Ciągłe innowacje, udoskonalenia, tabela opłat i prowizji, błyskawiczne przelewy, tylko przekonują mnie do niego jeszcze bardziej.
  Jestem na tyle zadowolona, że w najbliższych dniach zamierzam dodatkowo przenieść kartę kredytową z innego banku właśnie do Inteligo.

 • Anonim Reply

  31 lipca, 2011 to 23:23

  – Kolejna wielka zaleta Inteligo, to sposób wpłacania pieniążków. Idziemy do placówki PKO i wpłacamy bez prowizji, albo szukamy wpłatomatu. Proste i łatwe. Co innego w np. mBanku, własnych placówek jak na lekarstwo, kilka wpłatomatów. Jedyny sposób, iść do innego banku, wpłacić pieniążki i zapłacić prowizję.

  – Interfejs. Banalny. Gdy zakładałem moim 50 letnim rodzicom konto w tym banku, obawiali się , że nie zrozumieją, jak zapłacić za rachunek za prąd. Dzisiaj, nie potrafią odebrać maila nadal, ale perfekcyjnie posługują się tym kontem w płaceniu rachunków i doładowywaniu komórek. To pokazuje jak jest dziecinna obsługa konta inteligo.

  – Szybka obsługa telefoniczna. Dzwoniąc na infolinię Inteligo i będąc klientem banku, czekam nie dłużej niż 30-40 sekund od połączenia. Nie zdarzają mi się sytuację, że ,, wszyscy konsultanci są zajęci, prosimy czekać" i tak mija pół godziny. A wiem co mówię, bo już miałem taki przypadki w innych bankach. Albo wynika to z doskonale działającego systemu, który się nie zawiesza, albo z optymalnie dobranej liczby pracowników. Bank szanuje nasz czas, a nie oszczędza na kilku konsultantach by ciąć koszty. Więcej zadowolonych klientów, większy przychody i bank stać na konsultantów.

  – Bezpieczeństwo transakcji. Każda transakcja powyżej 10 000 zł powoduje, że dzwoni do nas na 20sek- 1 min pracownik aby się upewnić , że zleciliśmy większa transakcję. Rzecz bardzo dobra, w sytuacji kiedy w jakiś zadziwiający sposób, ktoś zdołałby przejąć nasze wszelkie dane do konta. Bezpieczeństwo i procedury na medal.

  MINUSY :

  – dosyć niskie oprocentowanie lokat. Przy mniejszych kwotach nie różni się ono znacząco od konkurencji, ale przy większych pieniążkach 50 000zł i w górę oferty innych banków są korzystniejsze. Coś za coś, największy i bezpieczny bank i tak nie narzeka na braki depozytów.

 • Anonim Reply

  31 lipca, 2011 to 23:07

  Prawie wszystkie banki oferują pewnie zakres dotyczący wszystkich kont: bezpłatne przelewy, dostęp przez internet.. etc.

  Natomiast ważnym jest, czym wyróżnia się konto inteligo, co może się komuś przydać w przyszłości, albo już teraz jest elementem decydującym o wyborze konta, a z uwagi na fakt, że mam to konto już ponad 7 lat, mogę o nic powiedzieć nieco więcej:

  – karta debetowa wydawana do konta która kosztuje 0 zł o ile zrobimy nią transakcje za więcej niż 100 zł/m-ce może posłużyć do płątności w internecie. Kupując bilet lotniczy, płacąc gdziekolwiek na świecie tą kartą [ za wyjątkiem płatności na niektórych samolotach już w powietrzu,gdzie nie mają przystoswanych terminali] nasza karta może do tego posłużyć.A warto o tym powiedzieć, bo debetówki prawie żadnego banku w Polsce tak nie działają. A jest to bardzo pożądana funkcja, jeżeli nie chcemy posiadać karty kredytowej. Jedyny warunek, to rzecz jasna musimy mieć środki na koncie do ktorego jest przypisana karta i tutaj przechodzę do kolejne wielkiego argumentu za kontem w inteligo

  – zakładając konto inteligo, możemy założyć nieskończoną ilość subkont. Polega to na tym, że dostajemy odrębny numer rachunku, możemy go dowolnie nazwać, i to robimy w 10 sekund w internecie.Mozemy mieć np.3 rachunki, nie ma czegoś jak rachunek główny. 1 rachunek możemy mieć przypisany do karty debetowej i na ten rachunek przerzucać pieniążki jeżeli coś chcemy kupić w sieci. Jak jakimś trafem ktoś ukradnie nam kartę, to nie wyda więcej niż jest na przypisanym do niej koncie.Gdybyśmy mieli karte kredytową, to już byłby problem, kto ma płacić za wydatki po kradzieży, a z ubezpieczeniami w tej kwestii jest bardzo róźnie. 2 rachunek może nam służyć do trzymania oszczędności, skad przerzucamy środki na rachunek z kartą debetową w miarę otrzeby. 3 rachunek to może być miejsce na gromadzenia pieniążków na czerną godzinę, albo skad regulujemy rachunki.

  – W Polsce za przelewy zagraniczne się płaci.Przykre ale prawdziwe. O tyle to ważne, że obecnie prawie każdy ma kogoś za granicą. Jeżeli byśmy chcieli otrzymać pieniążki od darczyńcy, brata, ojca, kogokolwiek, to w Inteligo za taki przelew zapłacimy tylko 11,99 zł.Czy to wiele ? Nie. Stanowczo nie. W większości banków jest to około 2-3% kwoty, nie mniej niż 50 zł.Raz zdarzyło mi się otrzymać przelew w LukasBanku na 1000 zł, a opłata za otrzymanie zagranicznego przelewy wyniosła 205 zł.Bank korzystał jeszcze z banku pośrednika, i stąd taka prowizja. W większości przypadków zaś płaciłem koło 50 zł. A w inteligo tylko około 12 zł.

  – potwierdzanie transakcji, mamy do wyboru kody sms albo karty zdrapki. Ja osobiście korzystam ze zdrapek, po części siła przyzwyczajenia, po drugie to zupełnie nic nie kosztuje. W innych bankach wyboru już nie mamy, w LukasBanku za płacenie za token jest pobierana opłata roczna około 40 zł. W mBanku zmiana formy potwierdzeń uruchamia procedurę rejestracji konta od nowa, i albo musimy udać się do placówki, albo czekać na pakiet aktywacyjny do konta. Zajmuje to czas, w Inteligo zaś wszystko przebiega sprawie, mimo, że mogłoby się wydawać , że mBank jest bardziej rozwinięty.

  – promocje na doładowania komórek w systemach pre-paid. Jeżeli masz komórkę na kartę, to w inteligo prawie bezustannie jest jakaś promocja, zazwyczaj jest to 10% więcej za doładowanie. A w super promocjach które trwają zazwyczaj przez weekend bądź kilka dni w m-ce nawet extra 40%.

  – bezpłatne bankomaty BZ WBK, eService i oczywiście PKO. PKO ma najwięcej własnych bankomatów w Polsce. Doliczając do tego maszyny BZWBK i eServie – to już właściwie co 3 maszyna jest dla nas bezpłatna. Bez problemu można taką znaleźć nawet w najmniejszych miastach.

  – Liczne promocje, dla przykładu płacąc z konta Inteligo w poczcie kwiatowej , rabat 10%. Naliczany automatycznie przy zleceniu.

  – Łatwość wzięcia kredytu i pożyczki. Bank ocenia nasze wpływy, i udziela kredytu przez telefon i po 40 min – 2h pieniążki są na naszym koncie, do 20 000zł. Powyżej już jest konieczna wizyta w banku.

  – Bezpieczeństwo. PKO to największy bank w Polsce. Stres-testy, jakie przechodziły banki europejskie w przypadku zawirowań kryzysu gospodarczego wskazały, że PKO to jeden z najbardziej bezpiecznych banków w Europie.

 • jajec Reply

  12 grudnia, 2011 to 14:14

  @ ramzes400, wynajęli cie czy co do pisania tych głupot? od kiedy przeciętny posiadać konta ma tak dokładną wiedzę o oprocentowaniu i usługach? nie wierzcie ani jednemu słowu no i nie ma słowa PIENIĄŻKI – na samą mysl o tym slowie rzygac sie chce

 • ekspert Reply

  12 grudnia, 2011 to 14:10

  nie polecam, niby oprocentowanie wysokie, ale po zamknięciu lokaty tylko jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny,a potem trzeba zapłacić 8 pln za wypłatę własnych pieniędzy z lokat. Tak więc okazuje sie, ze reklamowane wysokie oprocentowanie to pic na wode. Oplata za przelew zmniejsza wysokośc odsetek w skali miesiąca az o 10% przy maksymalnej mozliwej lokacie tj 20000 pln

 • doctor_doom1991 Reply

  24 września, 2015 to 12:39

  Zgadzam się z janki.Uproszczone konto internetowe za praktycznie żadne pieniądze. Działa dobrze, czasem są fajne promocje. Propsy!

 • Jacek Reply

  25 lipca, 2014 to 09:09

  Poza pierwszym okresem bardzo wysokie opłaty za wszystko. Liczy się tylko złapanie klienta a potem go trzeba złupić

 • yozin Reply

  19 lipca, 2015 to 13:00

  masakra jakas. online nie da sie zmienic danych .np. numeru telefonu, na infolinie dzwonie juz ktorys raz, czekam 15 min i nic….

 • niunia Reply

  24 września, 2015 to 21:18

  Konto w inteligo mam od wieków. Nigdy nie miałam kłopotów, problemów ze strony banku. Jeżeli potrzebowałam się skontaktować z infolinią to udawało mi się trafić na miłych i kompetentnych pracowników.

 • czadoman Reply

  12 stycznia, 2015 to 13:56

  zalozyłem bo promo jakies było, ale powiem wam, że mega mi sie podoba. mojej zonce karte teraz dorobiłem i jest pro !

 • jqco Reply

  15 sierpnia, 2015 to 16:35

  Załóż konto Inteligo z mojego polecenia, a zyskasz możliwość otrzymania premii pieniężnej w wysokości 100 zł. Pamiętaj, aby we wniosku o konto w polu „Kod promocyjny” podaj kod 537075075. Więcej na maminteligo.pl polecam

 • kamilka Reply

  25 września, 2015 to 13:01

  mamy z mezem konto wspolne inteligo i jestesmy zadowoleni. zalozylismy je niedawno przez internet, kurier przywiozl umowe prosto do domu, szybka akcja, w dodatku zero oplat za prowadzenie, karty debetowe tez zupelnie darmowe, nic tylko brac

 • fiona Reply

  5 lutego, 2015 to 16:53

  nie ma lepszego konta. Inteligo jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, po tym jak zmieniłem na nowe warunki.

 • inteligentny Reply

  10 lutego, 2015 to 15:48

  mam Inteligo. poleciłem dziewczynie i oboje zarobiliśmy w programie poleceń 🙂 Polecam

 • janki Reply

  24 lutego, 2015 to 16:00

  mi Inteligo odpowiada. proste, szybkie, tanie, internetowe konto. Na moje potrzeby akurat. a i jeszcze na poleceniach zarabiam.

 • felix Reply

  29 kwietnia, 2015 to 13:44

  mam juz dłuzszy czas. jakos nie wiedze powodów by szukac czego innego ,albo narzekać.

Zostaw komentarz

Login

Witamy! Zaloguj się na swoje konto

Zapamiętaj mnie Zgubiłeś hasło?

Lost Password