Global Finance ogłosił Bank Millennium najlepszym polskim bankiem

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
wykresy i puchar

Organizowany przez Global Finance konkurs nagradza banki, które pod wieloma względami wyróżniają się na rynku. Niedawno wyróżnienie Best Bank Awards otrzymał Bank Millennium. Został on uznany za najlepszy bank w Polsce.

W tym roku odbyła się już 28. edycja konkursu Best Bank Awards, czyli plebiscytu organizowanego przez Global Finance. To właśnie redaktorzy tego magazynu dokonali wyboru zwycięskich instytucji. Kierowali się przy tym informacjami uzyskanymi od dyrektorów finansowych podmiotów działających w sektorze. Wybór najlepszych banków poprzedzały również dyskusje z konsultantami bankowymi, bankierami i analitykami.

Banki pełnią kluczową rolę w ożywieniu gospodarczym na całym świecie. Nagrody Best Bank Awards wyróżniają liderów przywracania wzrostu i wytyczania nowych dróg. W świetle bezprecedensowych warunków ekonomicznych wywołanych globalną pandemią, tegoroczne oceny są ważniejsze i cenniejsze niż w jakimkolwiek momencie ich 28-letniej historii.

– podkreślił Joseph D. Giarraputo, wydawca i redaktor naczelny Global Finance.

Redaktorzy Global Finance w swojej ocenie brali pod uwagę szereg różnorodnych czynników. Wśród nich znajdowały się czynniki subiektywne, takie jak opinie specjalistów. Swoje zdanie przedstawili m.in. analitycy rynku kapitałowego oraz ratingów kredytowych, a także konsultanci bankowi i szereg osób związanych zawodowo z branżą. Na zdobycie określonego miejsca w konkursie wpływ miały także obiektywne czynniki ilościowe.

Obiektywnymi kryteriami wyboru najlepszych banków były:

  • wzrost aktywów,
  • rentowność danego banku,
  • zasięg geograficzny jego działalności,
  • relacje strategiczne banku,
  • nowe przedsięwzięcia gospodarcze, które podjął dany bank,
  • innowacyjność jego produktów.

Global Finance docenia Bank Millennium

W tegorocznej edycji konkursu Best Bank Awards za najlepszy bank w Polsce uznano Bank Millennium. Warto jednak wspomnieć, że to nie jedyne wyróżnienie, jakie ten bank otrzymał od Global Finance. W zeszłym roku w organizowanym przez magazyn konkursie World’s Best Digital Banks Bank Millennium otrzymał tytuł najlepszego banku cyfrowego dla klientów indywidualnych w Polsce. Z kolei jego strona internetowa została wyróżniona w kategorii Best Consumer Integrated Bank Site in Central and Eastern Europe for 2020.

Międzynarodowe wyróżnienie The Best Bank in Poland for 2021 jest dla nas powodem do satysfakcji. Jest tym cenniejsze, że otrzymujemy je w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia. W ciągu ostatniego roku wszystkie nasze działania skupiały się na przystosowaniu do zmieniających się warunków i nowych oczekiwań klientów. Musieliśmy wykazać się jeszcze większą niż dotychczas elastycznością i szybkością działania. Nagroda jest potwierdzeniem, że doskonale nam się to udało

– powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Podobne wpisy